Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Sezóna

02.03.2011 20:58

Orli se prosadili do nejlepší evropské stovky

Do Top 100 – tabulky nejlepších evropských klubových celků, kterou vydává evropská federace FIBA - se po výsledcích v domácí lize a EuroChallenge Cupu probojovali basketbalisté Prostějova. Orli se dostali do prestižní společnosti jako jediný český tým a za sebou nechali například euroligový Partizan Bělehrad. Na konci února v žebříčku, který je aktualizovaný každých pět týdnů, patří hanáckému celku 92. místo v Evropě. Tabulku vede Barcelona před Olympiakosem a Maccabi Tel – Aviv.
vícediskuse
25.09.2010 19:25

Orli rozdrtili v přípravném utkání Kolín

Generálkou před kvalifikačním bojem o EuroChallenge měl být dnešní poslední přípravný zápas proti týmu BC Kolín. Až do poloviny poměrně vyrovnané utkání se ale v úvodu třetí čtvrtiny změnilo na prostějovské hody. Naši hráči přitvrdili v obraně a díky kvalitní defenzívě se v útoku dostávali do lehkých pozic, které bez problémů proměňovali. Soupeři se naopak nic nedařilo a to jak v obraně, tak v útoku při střele z jakékoliv vzdálenosti. Zápas se tak zvrhnul v „jatka“ což dokládá i stav v polovině závěrečné čtvrtiny, ve které prostějovští Orli vedli již padesátibodovým rozdílem 96:46. Nakonec se utkání dohrálo v poklidném tempu a výsledek je tak 102:59.
vícefoto
21.09.2010 20:59

Orli i přes marodku porazili v přípravě NH Ostravu

První přípravné utkání na domácí palubovce, které bylo na dnešní odpoledne naplánováno proti ostravskému celku, mělo doslova namále. Trenér Orlů Peter Bálint totiž ještě v posledních chvílích zvažoval zrušení tohoto utkání a to z důvodu velké marodky našeho celku. Bojeschopných Orlů bylo totiž pouze sedm. Doslova sedm statečných tak bojovalo o vítězství proti soupeři z Ostravy, který si chtěl připsat v letošní přípravě další vítězství. Orli ale i v sedmi bránili domácí palubovku velice tvrdě a protože se jim na rozdíl od předchozích zápasů dařilo proměňování otevřených střel, radovali se nakonec z vítězství poměrem 91:85.
vícefoto
20.09.2010 10:33

„Šanci na postup určitě máme,“ věří litevský křídelník Veikalas

Konec přípravy a kvalifikační kolo o EuroChallenge už se nebezpečně blíží a tak jsme se na pár otázek zeptali prostějovského křídelník Benase Veikalase.
více
17.09.2010 18:44

Orli znovu podali bojovný výkon, přesto padli. DOPLNĚNO

Poslední utkání, které měli prostějovští Orli odehrát v Chorvatsku v Poreči, se uskutečnilo proti slovinskému celku Zlatorog Laško. Svěřenci trenéra Bálinta do tohoto utkání nastoupili v sestavě, která obsahovala pouze jednoho pivota tedy Jakuba Krakoviče. Stejně jako včera jsme tak i dnes vzdorovali výškové převaze a počínali jsme si velice dobře. Bojovným výkonem na obou polovinách jsme dokonce pět minut před koncem základní hrací doby vedli 69:68. Po vystřídání velezkušeného Šležase jsme ale začali dělat řadu chyb a přestali jsme proměňovat otevřené střely. Výsledkem tak byla porážka 74:90. Soupeř své vedení vybudoval především díky druhým střelám a tedy velkému počtu útočných doskoků. Naši Orli měli totiž pouhých patnáct obranných doskoků.
více
12.09.2010 17:24

Orli ani ve třetím zápase na turnaji ve Zgorzelci nedosáhli na vítězství!

Po porážkách od německého a domácího polského celku jsme nastoupili proti týmu ze Slovenska, kterým byla Spišská Nová Ves. Byla to tak repríza zápasu z minulé neděle, ve kterém jsme tohoto soupeře přehráli 94:84. Bohužel ve dnešním utkání byl slovenský celek nad naše síly. Náš soupeř hrál velice dobře v obraně a v útoku výborně střílel z dlouhé i krátké vzdálenosti na rozdíl od Orlů, kterým se prakticky nic nedařilo. Z dlouhé vzdálenosti jsme zakončovali sporadicky a zpod koše jsme se prosazovali s velkými problémy. Naší jedinou záchranou byly trestné hody. To bylo ale příliš málo na našeho soupeře, který se těsně po polovině utkání chopil vedení a od té doby to byl právě tým ze Slovenska, který udával tempo hry. Ačkoliv jsme se snažili podobně jako ve včerejším utkání vrátit do zápasu, dnes se nám to nepovedlo a po čtyřiceti minutách čistého času jsme se museli smířit s porážkou 69:78 a taky s faktem, že z Polska odjíždíme bez jediné výhry.